Selasa, 08 Maret 2016

Wszelkie balaski z Winylu są nieodłącznym składnikiem każdej posiadłości.Rzadko kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez ogrodzenia. Żeby można się było przedostać na teren prywatnej posiadłości potrzebna jest bramka wejściowa a także brama wjazdowa.
Na pewno bramy a także furtki ogrodzeniowe winny być solennie zrobione ponieważ narażone są na znacznie większe obciążenie niż pozostała cześć sztachety z plastyku na ogrodzenie i furtę ze sztachetek. Zatem jakie powinny być furtki oraz bramy ogrodzeniowe? Każda furtka powinna być na tyle duża ażeby zapewniała swobodne przejście bez przeciskania się. 

Furta z ogrodzenia plastikowego powinna również umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Przeważnie przyjmuje się iż furta ogrodzeniowa powinna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furtka ogrodzeniowa może być prawo względnie lewostronna otwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe w większości wypadków są zamontowane nad murkiem bramka powinna być trochę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe żeby balustrady z plastyku na plot i furtę ogrodzeniowa było jednakowej wysokości.Przy wyborze ogrodzenie z plastiku na plot i bramę sztachetowa istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza doborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna lub rozwierana. Aby ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki jakiemu brama będzie się automatycznie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna trzeba wziąć pod uwagę fakt iż sztachetki PCV
przy bramie powinno być na tyle długie ażeby cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei potrzebują powierzchni żeby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeżeli chodzi o szerokość bramy to można ja dobrać indywidualnie wg potrzeb, jednak przyjęło się ze powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór towaru z jakiego brama wjazdowa i furta ma być wykonana. Te 2 składniki ogrodzenia nie powinny różnić się ani obrysem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby ploty PVC na ogrodzenie i furtę ze sztachetek prezentowało się jednolicie. W sprzedaży dostępne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy oraz furty) i drewniane ogrodzenia (sztachety jakie można zastosować do zapełnienia bramy bądź furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar