Jumat, 19 Mei 2017

Zwykły płot może byc problemem bo jest tyle rodzai że trudno się na cos zdecydować

Ogrodzenie ma służyć przez lata, dlatego musi być wykonane z trwałych materiałów. Spacerując wśród domków jednorodzinnych najczęściej można spotkać następujące rodzaje ogrodzeń:


  • Ogrodzenia drewniane
Wielu żyje w przekonaniu, że naturalne materiały są najlepsze, jednakże w przypadku ogrodzeń wygląda to trochę inaczej. Drewniane ogrodzenia, jak żadne inne są podatne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Zaliczyć można do nich warunki pogodowe, wilgoć i inne czynniki biologiczne. Insekty również mogą zepsuć drewniane ogrodzenie. Wszystko to sprawia ze ogrodzenia drewniane niszczeją i z czasem wymagają zabiegów pielęgnacyjnych, a im więcej mają lat tym częstotliwość tych zabiegów się zwiększa.
  • Ogrodzenia metalowe
Metalowe ogrodzenia na pozór wydają się niezniszczalne. Wśród ogrodzeń z metalu możemy spotkać siatkę ogrodzeniową lub gotowe przęsła z kutych prętów. Te drugie ogrodzenia jeśli zostały wykonane ręcznie, to niejednokrotnie są bardzo drogie. Tak czy owak o wszystkie ogrodzenia metalowe trzeba dbać zabezpieczając je przed korozją. Służą do tego specjalne farby antykorozyjne.
  • Ogrodzenia betonowe
Tego typu ogrodzenia mają zwykle bardzo solidną konstrukcję. Jednak tak mocna zabudowa ogrodzenia powinna współgrać z pozostałą zabudową posesji. Ogrodzenia betonowe spełniają swoją funkcję w 100%. Zazwyczaj są to pełne, panelowe ogrodzenia i świetnie chronią od wiatru oraz wścibskich sąsiadów.
  • Ogrodzenia plastikowe
Ogrodzenia z plastiku pojawiły się stosunkowo niedawno wśród dostępnych na rynku ogrodzeń. Są trwałe, bowiem wykonane są z wysokiej jakości materiału PCV. Podobnego materiału używa się do produkcji okien. Są dostępne w wielu kolorach oraz wzorach. Ogrodzenia te z powodzeniem można wykorzystać nie tylko na płoty ale też na balustrady, meble ogrodowe czy pergole kwiatowe. W sprzedaży dostępne są zarówno sztachety ogrodzeniowe, gotowe przęsła ogrodzeniowe, deski PCV cięte z metra wraz z innymi elementami niezbędnymi do prawidłowego zamontowania ogrodzenia.
Oferta ogrodzeń w dzisiejszych czasach jest bardzo urozmaicona, dlatego każdy może indywidualnie wybrać ogrodzenie, tak aby współgrało z całą posesją.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar