Kamis, 23 Maret 2017

Solidne i trwałe są ogrodzenia betonowe, ni ema mocniejszych ogrodzęń niż betonowe mury.

Zamiast ogrodzenia drewnianego, czy ogrodzenia metalowego możemy się zdecydować na ogrodzenie betonowe lub murowane.
Ogrodzenia betonowe zazwyczaj możemy nabyć w formie w gotowych przęseł. Jeśli ktoś boi się, że ogrodzenie z betonu nie jest trwałe, bo z czasem zaczyna się kruszyć, to nic bardziej mylnego. Takie ogrodzenia produkuje się z bardzo trwałego, specjalną technologią, która polega na tym, że beton zostaje zagęszczony poprzez wibrowanie betonu.

Oferta ogrodzeń z betonu

Oferta dostępnych kształtów ogrodzenia jest naprawdę bogata. Betonowe ogrodzenia mogą mieć kształt tralek, pełnych paneli, ale najbardziej popularne są ogrodzenia pełne w dolnej połowie, a w drugiej połowie posiadają ażurowy wzór. Ażurowa część ogrodzenia jest dużym zdobnikiem w tego typu ogrodzeniach. Ogrodzenia betonowe nie posiadają koloru w standardzie ale nic nie szkodzi na przeszkodzie abyśmy je sami pomalowali na dowolny kolor. Niestety nie jest to jednorazowy zabieg. Co jakiś czas musimy ogrodzenie betonowe pomalować ponownie, gdyż z czasem wytraca kolor. Jeśli chcemy tego uniknąć możemy zamówić przęsła z barwionego betonu.
Standardowo przęsła ogrodzeniowe mają szerokość 200-260 cm a ich wysokość wynosi 50-300 cm.
Ogrodzenia betonowe są dość ciężkie. Wymaga to odpowiedniego transportu po zakupie, a i do montażu potrzebny będzie mały dźwig, gdyż sami nie podniesiemy takiego ogrodzenia. Samo ustawienie ogrodzenia nie jest skomplikowanym procesem. Przęsło wystarczy wsunąć pomiędzy uprzednio zamontowane słupki (w słupkach ogrodzeniowych są specjalne rowki montażowe) a następnie łączenia zalać rzadką zaprawą cementową.
Jest jeszcze inny rodzaj ogrodzenia tzw. suchy mur. To system kształtek betonowych z wyprofilowanymi w nich zamkami. Ogrodzenia ustawia się na sucho, a następnie zbroi się prętami stalowymi. Wewnątrz całą konstrukcję należy zalać betonem. Kształtki wyglądem imitują piaskowiec o gładkiej lub łupanej fakturze. Mogą być barwione w różnych odcieniach. Kształtki posiadają nacięcia, które umożliwiają ich podział na mniejsze elementy, idealne na słupki.
Ogrodzenia betonowe mają jednak jeden duży minus. Nader często nie wyglądają tak samo z obu stron. Warto to ustalić ze sąsiadami, gdyż może to być przyczyną konfliktu. Wszak każdy chce mieć po swojej stronie ładny płot.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar